Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

PROCEDURA PRZYPROWADZANIA I ODBIERANIA DZIECI Z PRZEDSZKOLA

PROCEDURA PRZYPROWADZANIA I ODBIERANIA DZIECI Z PRZEDSZKOLA

PRZEDSZKOLE SMORZĄDOWE W LGOCIE WIELKIEJ

  1. PRZYPROWADZANIE DZIECI DO PRZEDSZKOLA
  1. Dzieci przyprowadzane są do przedszkola przez rodziców lub upoważnione osoby.
  2. Dziecko musi być przyprowadzone do budynku przedszkola i oddane pod opiekę nauczyciela. W przeciwnym wypadku przedszkole nie ponosi odpowiedzialności za bezpieczeństwo i zdrowie dziecka.
  3. W godzinach od 7.00 – 8.00 rodzice przyprowadzają dzieci do sali zbiorczej ( dotyczy to wszystkich dzieci  3-5 letnich).
  4. O godzinie 7.57 dzieci 5-letnie przeprowadzane są pod opieką nauczyciela do swojej sali w budynku szkoły.
  5. Sala 5-latków otwierana jest przez nauczyciela o godz. 8.00
  6. O godzinie 8.00 dzieci 4- letnie przechodzą do swojej sali pod opieką nauczyciela.
  7. Rodzice zobowiązani są przyprowadzać do przedszkola dzieci zdrowe i czyste.
  8. Dziecka chorego lub podejrzanego o chorobę nie należy przyprowadzać do przedszkola. Dzieci zakatarzone, kaszlące nie powinny przebywać w grupie z dziećmi zdrowymi.
  9. Nauczyciel ma prawo poprosić rodzica o dostarczenie zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do uczęszczania dziecka do przedszkola.
  10.  Rodzice mają obowiązek zgłaszania wszelkich poważnych dolegliwości dziecka i udzielania wyczerpujących informacji na ten temat. Alergie pokarmowe, wziewne należy zgłaszać wyłącznie pisemnie, dołączając zaświadczenie lekarskie.
  11.  Po każdej nieobecności dziecka spowodowanej chorobą zakaźną rodzice zobowiązani są do przedłożenia zaświadczenia lekarskiego  potwierdzającego zakończenie leczenia.

 

 

 

  1. ODBIERANIE DZIECKA Z PRZEDSZKOLA
  1. Dzieci odbierane są z przedszkola przez rodziców lub inne osoby dorosłe upoważnione na piśmie przez rodziców. Upoważnienie pozostaje w dokumentacji przedszkola. Upoważnienie może być w każdej chwili odwołane lub zmienione.
  2. Rodzice ponoszą pełną odpowiedzialność prawną za bezpieczeństwo dziecka odebranego z przedszkola przez upoważnioną przez nich osobę.
  3. Nauczyciel ma prawo poprosić o okazanie dowodu osobistego przez osobę upoważnioną przez rodziców do odebrania dziecka z przedszkola, w celu wylegitymowania tej osoby.
  4. W przypadku telefonicznej prośby rodzica, upoważnienia słownego, nauczyciel zobowiązany jest wykonać telefon sprawdzający do rodzica, w celu potwierdzenia wcześniejszej informacji. Zaistniałą sytuację należy odnotować na Liście odbioru dzieci z przedszkola.
  5. Nauczyciel każdej grupy zobowiązany jest do prowadzenia ewidencji adresów zamieszkania, miejsca pracy i numerów kontaktowych rodziców dzieci oraz osób upoważnionych pisemnie przez rodziców do odbioru dziecka.
  6. Odbiór dzieci 3 i 4 letnich następuje w swojej sali do godziny 14.00, a po tej godzinie z sali zbiorczej – grupy 3 latków.
  7. Odbiór dzieci z grupy 5-latków następuje w swojej sali do godziny 13.57, o tej godzinie są przeprowadzani do grupy zbiorczej pod opieką nauczyciela, a po tej godzinie już są odbierani z sali zbiorczej w budynku przedszkola.
  8. Dzieci odbierane są bezpośrednio od nauczycieli. Odbiór dziecka należy udokumentować podpisem osoby odbierającej na Liście odbioru dziecka z przedszkola.
  9.  Z chwilą oddania dziecka rodzicom lub osobie upoważnionej, za ich bezpieczeństwo odpowiadają już te osoby.
  10.  Gdy odbiór dziecka odbywa się z ogrodu przedszkolnego, wymagane jest, aby fakt odbioru dziecka był również odnotowany,  podpisany na liście odbioru, dopiero przekazujemy dziecko do rąk rodziców czy osób upoważnionych do odbioru dziecka                              z przedszkola ( nauczyciel ma listę odbioru ze sobą ).
  11.  Przedszkole może odmówić wydania dziecka w przypadku, gdy stan osoby odbierającej dziecko wskazuje na spożycie alkoholu czy zachowanie agresywne. W takim przypadku personel przedszkola ma obowiązek zatrzymać dziecko w przedszkolu do czasu wyjaśnienia sprawy. W takich okolicznościach nauczyciel zobowiązany jest skontaktować się z drugim rodzicem lub osobą upoważnioną przez rodziców. O zaistniałym fakcie powinien zostać poinformowany Dyrektor Przedszkola.
  12.  Jeśli nauczyciel nie będzie mógł skontaktować się z drugim rodzicem lub osobą upoważnioną do odbioru dziecka, a rodzic podejrzany o spożycie alkoholu domaga się wydania dziecka, nauczyciel informuje rodzica, że wezwie policję, w celu przebadania go alkomatem.
  13.  Jeśli rodzic będzie zachowywał się nadal agresywnie nauczyciel ma prawo wezwać policję.
  14.  Życzenie rodziców dotyczące nieodbierania dziecka przez jednego z rodziców musi być poświadczone przez orzeczenie sądowe.

 

  1. POSTĘPOWANIE W SYTUACJI NIEODEBRANIA DZIECKA Z PRZEDSZKOLA LUB ZGŁOSZENIA SIĘ PO DZIECKO OSOBY NIEMOGĄCEJ SPRAWOWAĆ OPIEKI
  1. Dzieci powinny być odbierane z przedszkola najpóźniej do godziny 16.30.
  2. W przypadku, gdy dziecko nie zostanie odebrane po upływie czasu pracy przedszkola, nauczyciel zobowiązany jest powiadomić telefonicznie rodziców lub osoby upoważnione do odbioru o zaistniałym fakcie.
  3. Gdy pod wskazanymi numerami telefonów ( praca, dom, tel. Komórkowy) nie można uzyskać informacji o miejscu pobytu rodziców lub osób upoważnionych nauczyciel oczekuje z dzieckiem w placówce przedszkolnej 1 godzinę.
  4. Po upływie tego czasu nauczyciel powiadamia Dyrektora Przedszkola.
  5. Dyrektor Przedszkola podejmuje decyzję o poinformowaniu najbliższego komisariatu policji o niemożliwości skontaktowania się z rodzicami dziecka.
  6. W przypadku braku możliwości powiadomienia dyrektora ( nie odbiera telefonu ) nauczyciel sam podejmuje decyzję o powiado-mieniu policji.
  7. W przypadku braku możliwości odbioru dziecka w godzinach pracy  przedszkola (nieprzewidziane sytuacje losowe) rodzice zobo-wiązani są do poinformowania o zaistniałej sytuacji oraz do uzgodnienia z nauczycielem innego sposobu odbioru dziecka.
  8. Z przebiegu zaistniałej sytuacji nauczyciel sporządza protokół zdarzenia podpisany przez świadków, który zostaje przekazany do wiadomości dyrektora.

 

  1. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
  1. Z procedurą przyprowadzania i odbierania dzieci z przedszkola zostają zapoznani wszyscy pracownicy przedszkola. Fakt zapoznania się procedurą pracownik odnotowuje składając podpis na Liście pracowników zapoznanych z procedurą przyprowadzania i odbierania dzieci z przedszkola.
  2. Z procedurą przyprowadzania i odbierania dzieci z przedszkola zostają zapoznani wszyscy rodzice. Fakt zapoznania się z procedurą rodzic odnotowuje składając podpis na Liście rodziców zapoznanych z procedurą przyprowadzania i odbierania dzieci z przedszkola.
  3. Procedura przyprowadzania i odbierania dzieci z przedszkola znajduje się do wglądu na Tablicy informacyjnej dla rodziców oraz na stronie internetowej przedszkola.

 

 

 

 

LISTA PRACOWNIKÓW ZAPOZNANYCH Z PROCEDURĄ PRZYPROWADZANIA I ODBIERANIA DZIECI Z PRZEDSZKOLA

 

 

  1.  

Nazwisko i imię

  •  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LISTA RODZICÓW ZAPOZNANYCH Z PROCEDURĄ PRZYPROWADZANIA I ODBIERANIA DZIECI Z PRZEDSZKOLA

 

  1.  

Nazwisko i imię

  •  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Kwiecień 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imieniny