Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

W 2022 roku obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek przypadły na 5 listopada - jedno z najsympatyczniejszych świąt. Święto niesie za sobą nie tylko chęć docenienia bajek i ich twórców, ale i wartości edukacyjne. To dobra okazja, by zachęcić najmłodszych do czytania bajek, a co za tym idzie rozwijania wyobraźni, pamięci, zdobywania wiedzy na różne tematy, poznawania nowych słów, zasad gramatyki czy kształtowania właściwych postaw moralnych.

Bajki z nami rozmawiają w domach, szkołach i przedszkolach. Bawią, radzą i wspierają, taka właśnie jest ich rola.

Bajki moc magiczną mają, dobrym słowem dzielą się. Nasze serca otwierają i kto czyta, o tym wie.

Bajki z półek nas wołają, mamy z nimi przygód wiele. Do czytania zapraszają, to najlepsi przyjaciele.

Bajki uczą i wzruszają, są krainą pięknych marzeń. Wyobraźnię rozwijają, dobrze jest nam co dzień razem.

Magiczna moc bajek (sł. Anna Bomba, muz. Ludmiła Fabiszewska)

7 listopada dzieci z grupy ZAJĄCZKÓW
obchodziły Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.
Tego dnia do przedszkola przybyły dzieci przebrane w piękne bajkowe stroje.
Przedszkolaki wyruszyły w podróż do krainy bajek.
Dzieci rozwiązywały zagadki dotyczące bajkowych postaci, trafnie segregowały bajkowe rekwizyty, układały bajkowe puzzle oraz kolorowały swoje ulubione postacie z bajek.
Był to dzień pełen wrażeń i uśmiechów.

poszukiwacze przygód